22 Αυγούστου 2017
Athens, GR
24°C

NEA

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Εξαιρετική παρουσία στους Χειμερινούς Αγώνες Ανδρών-Γυναικών

 Εξαιρετική παρουσία είχε ο ΓΣΠ στην κορυφαία κολυμβητική διοργάνωση του Χειμώνα, απόσταγμα της εξαιρετικής δουλειάς που συντελείται παραδοσιακά στον σύλλογο. Δεκαέξι συμμετοχές σε τελικούς στην κατηγορία Ανδρών Γυναικών, ένα χάλκινο μετάλλιο σε σκυταλοδρομία, πέντε τέταρτες θέσεις, δύο πέμπτες, τρεις έκτες, τρεις έβδομες και δύο όγδοες, οι δεκαπέντε κολυμβητές και κολυμβήτριες του Συλλόγου μας κατάφεραν να κλέψουν τις εντυπώσεις και να κάνουν αισθητή την παρουσία τους, στην τριήμερη κολυμβητική συνάντηση που πραγματοποιήθηκε στο κλειστό Κολυμβητήριο του ΟΑΚΑ , με τη συμμετοχή 388 κολυμβητών/τριών από 66 Σωματεία όλης της χώρας.Ο αρχιπροπονητής της ομάδας μας Γιάννης Ορφανίδης έμεινε πολύ ικανοποιημένος, από την αγωνιστική ετοιμότητα και τις επιδόσεις των αθλητών του, αλλά περισσότερο από τις προοπτικές που δείχνουν να έχουν για τη συνέχεια της χρονιάς. 

 

Τα αποτελέσματα των αθλητών μας στους τελικούς:

ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΟΠΕΝ ΑΝΔΡΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1η ΗΜΕΡΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΤΕΛΙΚΟΙ
4χ200μ. Ελεύθερο Ανδρών
3. ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 07:58.51 .
ΜΠΟΝΙΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ-ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΡΕΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΚΑΛΑΓΚΙΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΝΤΟΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ-ΙΩΑΝΝΗΣ 
200μ. Πεταλούδα Γυναικών
4. HATZIDOPAYLAKI PARASKEYI GSPERIST JR-W 2000 02:21.28
200μ. Πεταλούδα Ανδρών
4. KARELOS HRISTOS GSPERIST MEN 1997 02:04.76
4χ200μ. Ελεύθερο Γυναικών
4. ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 08:43.60
ΠΑΠΑΠΕΤΡΟΥ ΤΟΝΙΑ ΜΑΡΙΑ ΤΣΙΑΝΑΚΑ ΜΑΡΙΑ ΚΑΛΑΓΚΙΑ ΑΓΑΠΗ-ΕΙΡΗΝΗ ΧΑΤΖΗΔΟΠΑΥΛΑΚΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 
50μ. Ελεύθερο Ανδρών
6. BONIAS HRISTOS-IOANNIS GSPERIST MEN 1998 00:24.38
400μ. Ελεύθερο Ανδρών
7.DOLOS PANAGIOTIS-IOANNIS GSPERIST JR-M 1999 04:02.95
100μ. Ύπτιο Ανδρών
7. FOTOPOULOS KONSTADINOS GSPERIST MEN 1994 00:58.88

2η ΗΜΕΡΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΤΕΛΙΚΟΙ
200m FREESTYLE – WOMEN
4. TSIANAKA MARIA GSPERIST JR-W 1999 02:07.28
4 x 100m FREESTYLE RELAY – MEN 
7. GYMNASTIKOS SYLLOGOS PERISTERIOU 03:41.36
PAPADOPOULOS TAKIS KARELOS HRISTOS KALAGKIAS KONSTADINOS BONIAS HRISTOS-IOANNIS 
4 x 100m FREESTYLE RELAY – WOMEN
4 . GYMNASTIKOS SYLLOGOS PERISTERIOU 04:00.39
PAPAPETROU TONIA MARIA HATZIDOPAYLAKI PARASKEYI TSIANAKA MARIA KALAGKIA AGAPI-EIRINI

 3η ΗΜΕΡΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΤΕΛΙΚΟΙ

50m ΥΠΤΙΟ – ΑΝΔΡΩΝ

8. ΖΟΡΠΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΓΣΠΕΡΙΣΤ 1994 ΑΝΔΡ 00:27.34

100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ 
5. ΤΣΙΑΝΑΚΑ ΜΑΡΙΑ ΓΣΠΕΡΙΣΤ 1999 ΝΕΑΝ 00:58.99
100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΑΝΔΡΩΝ
5.ΜΠΟΝΙΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ-ΙΩΑΝΝΗΣ ΓΣΠΕΡΙΣΤ 1998 ΑΝΔΡ 00:52.92
100m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ 
6.ΧΑΤΖΗΔΟΠΑΥΛΑΚΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΓΣΠΕΡΙΣΤ 2000 ΝΕΑΝ 01:05.52
100m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ – ΑΝΔΡΩΝ
8. ΚΑΡΕΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΓΣΠΕΡΙΣΤ 1997 ΑΝΔΡ 00:56.69
4 x 100m ΜΙΚΤΗ ΟΜΑΔΙΚΗ – ΑΝΔΡΩΝ 
6. ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 03:58.95 .
ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ, ΜΟΥΣΓΑΣ ΜΑΡΙΝΟΣ, ΚΑΡΕΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ, ΜΠΟΝΙΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ-ΙΩΑΝΝΗΣ