NEA

Μια ντουζίνα + ένα μετάλλια

Με 13 μετάλλια ολοκληρώθηκαν για τα αγωνιστικά τμήματα του Γ.Σ. Περιστερίου, τα “17α Τσίτεια 2019”. 

Ο Παναγιώτης Παλαιογιάννης κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στα 200μ. πρόσθιο των Παίδων καθώς κάλυψε την απόσταση σε 02:30.10. Τέσσερα δευτερόλεπτα πίσω του – και στην 3η θέση – βρέθηκε ο Γιώργος Πέτρου ο οποίος κατέκτησε και το ασημένιο μετάλλιο στα 50μ. Πρόσθιο (00:31.60). 

Στα 800μ. ελεύθερο των Παίδων, οι Σπύρος Βασιλάτος (09:25.98) και Νικόλαος Τσάγλας (09:31.70) έκαναν το 2-3, ενώ στους Εφήβους, ο Μανώλης Μόσχος κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στα 1000μ. ύπτιο (01:03.75) και το χάλκινο στα 50μ. του ιδίου στυλ (00:29.79). 

Το τελευταίο μετάλλιο – από πλευράς αγοριών – το έφερε ο Ιάσονας Μπέσιος καθώς στα 400μ. μικτής ατομικής των Παμπαίδων Β’ τερμάτισε στην 3η θέση με χρόνο 05:55.31. 

Στις Νεάνιδες, η Ελένη-Αριάδνη Βασιλάτου ανέβηκε στο ψηλότερο σκαλί του βάθρου στα 800μ. ελεύθερο (10:47.65) και κατέβηκε ένα στα 400μ. του ίδιου στυλ (05:01.65). 

Πρωτιά και για την Ιωάννα Παππά καθώς στα 100μ. πεταλούδα Κορασίδων είχε τον καλύτερο χρόνο (01:07.72), ενώ στα 50μ. ύπτιο, η Σωτηρία Ασλανίδη τερμάτισε στην 3η θέση (00:33.14). 

Τέλος, στα 200μ. Πεταλούδα των Παγκορασίδων Β’  η Αλεάντρα Αλίου κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο (02:50.28)

Αναλυτικά οι συμμετοχές και οι επιδόσεις:

Έφηβοι
50μ. Ελεύθερο
9η θέση Μανώλης Μόσχος (00:27.21)
12η θέση Γιώργος Βόκολος (00:28.68)

100μ. Ελεύθερο
15η θέση Γιώργος Βόκολος (01:05.76)

50μ. Ύπτιο
3η θέση Μανώλης Μόσχος (00:29.79)

100μ. Ύπτιο
2η θέση Μανώλης Μόσχος (01:03.75)

Παίδες
50μ. Ελεύθερο
36η θέση Αντώνης Διγενής (00:30.74)

100μ. Ελεύθερο
34η θέση Αλέξανδρος Οικονομόπουλος (01:03.10)
44η θέση Αντώνης Διγενής (01:08.29)

400μ. Ελεύθερο
9η θέση Νικόλαος Τσάγλας (04:38.07)
12η θέση Αλέξανδρος Οικονομόπουλος (04:43.47)

800μ. Ελεύθερο
2η θέση Σπύρος Βασιλάτος (09:25.98)
3η θέση Νικόλαος Τσάγλας (09:31.70)

1.500μ. Ελεύθερο
4η θέση Νικόλας Τσάγλας (18:17.51)

50μ. Πρόσθιο
2η θέση Γιώργος Πέτρου (00:31.60)
6η θέση Παναγιώτης Παλαιογιάννης (00:33.05)
25η θέση Αντώνης Διγενής (00:40.26)

200μ. Πρόσθιο
1η θέση Παναγιώτης Παλαιογιάννης (02:30.10)
3η θέση Γιώργος Πέτρου (02:34.69)

Παμπαίδες Β’ 
100μ. Πεταλούδα
10η θέση Ιάσονας Μπέσιος (01:15.24)

200μ. Πεταλούδα
5η θέση Ιάσονας Μπέσιος (02:55.75)

400μ. Μικτή ατομική
3η θέση Ιάσονας Μπέσιος (05:55.31)

Νεάνιδες
400μ. Ελεύθερο
2η θέση Ελένη-Αριάδνη Βασιλάτου (05:01.65)

800μ. Ελεύθερο
1η θέση Ελένη-Αριάδνη Βασιλάτου (10:47.65)

Κορασίδες
50μ. Ελεύθερο
47η θέση Σταματία Παππά (00:37.18)

100μ. Ελεύθερο
28η θέση Μαρία Σκεμπί (01:07.44)

400μ. Ελεύθερο
15η θέση Σταματία Παππά (05:48.01)

1.500μ. Ελεύθερο
4η θέση Ειρήνη Πριτσέπι (19:31.50)
5η θέση Μαρία Σκεμπί (19:44.43)

100μ. Πεταλούδα
1η θέση Ιωάννα Παππά (01:07.72)

50μ. Ύπτιο
3η θέση Σωτηρία Ασλανίδη (00:33.14)
8η θέση Ειρήνη Πριτσέπι (00:34.20)

100μ. Ύπτιο
4η θέση Σωτηρία Ασλανίδη (01:11.50)

50μ. Πρόσθιο
10η θέση Ιωάννα Παππά (00:39.56)

200μ. Μικτή ατομική
4η θέση Ειρήνη Πριτσέπι (02:37.49)
8η θέση Σωτηρία Ασλανίδη (02:40.47)
11η θέση Μαρία Σκεμπί (02:42.25)

Παγκορασίδες Α’ 
50μ. Ελεύθερο
23η θέση Ελπίδα Γιαννοπούλου (00:34.44)

50μ. Ύπτιο
6η θέση Μαρία-Άννα Φίτσαλη (00:36.33)
15η θέση Ειρήνη Νέμτσα (00:41.29)

100μ. Ύπτιο
7η θέση Μαρία-Άννα Φίτσαλη (01:18.66)
13η θέση Ειρήνη Νέμτσα (01:22.10)

200μ. Μικτή ατομική
14η θέση Μαρία-Άννα Φίτσαλη (03:01.40)

Παγκορασίδες Β’ 
50μ. Ελεύθερο
13η θέση Άννα-Μαρία Αγγελάτου (00:33.53)
17η θέση Σοφία Μόσχου (00:34.24)

100μ. Ελεύθερο
20η θέση Σοφία Μόσχου (01:16.07)

400μ. Ελεύθερο
15η θέση Άννα-Μαρία Αγγελάτου (05:35.70)

50μ. Ύπτιο
5η θέση Αλεάντρα Αλίου (00:36.90)
10η θέση Άννα-Μαρία Αγγελάτου (00:37.68)

100μ. Πεταλούδα
5η θέση Αλέντρα Αλίου (01:16.30)

200μ. Πεταλούδα
2η θέση Αλεάντρα Αλίου (02:50.28)

  • 365
  • 1
  • 328
  • 2
  • 257
  • 0
  • 195
  • 2
  • 396
  • 5
  • 268
  • 1