NEA

Σάρωσαν τα προαγωνιστικά τμήματα

Εντυπωσιακοί οι αθλητές των προαγωνιστικών τμημάτων στο “18ο Κύπελλο Χαϊδαρίου” καθώς έφεραν 12 μετάλλια!

Η Νίκη-Γεωργία Διγενή ανέβηκε στο ψηλότερο σκαλί του βάθρου στα 200μ. πρόσθιο καθώς είχε τον καλύτερο χρόνο (00:44.00) με την 12χρονη κολυμβήτρια να κατακτά και στο ασημένιο μετάλλιο στα 200μ. του ίδιου στυλ (03:28.31). Η συνομήλικη της, Κατερίνα Τσιμπίδη κατέλαβε την 2η θέση στα 200μ. ύπτιο (02:55.46) και την 3η στα 100μ. πεταλούδα (01:21.78). 

Οι 11χρόνες δίδυμες αδερφές Μπέσιου έκαναν το 2-3 στα 200μ. ελεύθερο με την Μαρία να κατέχει τον δεύτερο καλύτερο χρόνο (02:42.13) και την Δάφνη τον τρίτο (02:42.44). 

Στα αγόρια και στην ηλικία των 12 ετών, ο Θοδωρής Λάμπος κατέκτησε τρία μετάλλια. Τα δύο είχαν ασημένιο χρώμα καθώς στα 200μ. πρόσθιο και 200μ. μικτή ατομική κάλυψε τις αποστάσεις σε 03:07.32 και 02:51.95 αντίστοιχα, ενώ κρέμασε στο στήθος του και το χάλκινο μετάλλιο στα 50μ. ελεύθερο (00:32.30). Δύο μετάλλια κατέκτησε το Ηρακλής Νασίμπωβ, αμφότερα χάλκινα στα 100μ. ύπτιο (01:23.04) και 200μ. ύπτιο (02:59.54). 

Τέλος, ο 11χρονος Άγγελος Μαχαίρας τερμάτισε στην 3η θέση των 100μ. ύπτιο με χρόνο 01:35.93. 

Αναλυτικά οι συμμετοχές και οι διακρίσεις: 

Κορίτσια 12 ετών
100μ. Ελεύθερο
12η θέση Νίκη-Γεωργία Διγενή (01:23.91)

200μ. Ύπτιο
2η θέση Κατερίνα Τσιμπίδη (02:55.46)

50μ. Πρόσθιο
1η θέση Νίκη-Γεωργία Διγενή (00:44.00)

200μ. Πρόσθιο 
2η θέση Νίκη-Γεωργία Διγενή (03:28.31)

50μ. Πεταλούδα
5η θέση Κατερίνα Τσιμπίδη (00:36.51)

100μ. Πεταλούδα
3η θέση Κατερίνα Τσιμπίδη (01:21.78)
5η θέση Σοφία-Αυγή Τσαγλά (01:27.17)

200μ. Μικτή ατομική
5η θέση Σοφία-Αυγή Τσαγλά (03:07.76)

Κορίτσια 11 ετών
50μ. Ελεύθερο
5η θέση Μαρία Μπέσιου (00:33.94)
18η θέση Ιωάννα-Ίρις Πασχαλάκη (00:40.72)

100μ. Ελεύθερο
5η θέση Δάφνη Μπέσιου (01:14.96)
10η θέση Ιωάννα-Ίρις Πασχαλάκη (01:33.10)

200μ. Ελεύθερο
2η θέση Μαρία Μπέσιου (02:42.13)
3η θέση Δάφνη Μπέσιου (02:42.44)

50μ. Πεταλούδα
9η θέση Δάφνη Μπέσιου (00:41.26)

50μ. Ύπτιο
11η θέση Σοφία Χαραλαμποπούλου (00:43.70)

100μ. Ύπτιο
6η θέση Ιωάννα-Ίρις Πασχαλάκη (01:46.73)

50μ. Πρόσθιο
10η θέση Σοφία Χαραλαμποπούλου (00:52.58)

100μ. Πρόσθιο
6η θέση Μαρία Μπέσιου (01:40.07)
13η θέση Σοφία Χαραλαμποπούλου (01:53.10)

Κορίτσια 10 ετών
100μ. Ελεύθερο
16η θέση Άννα-Ανθούλα Λιγνού (01:38.78)

200μ. Ελεύθερο
5η θέση Βασιλίκη-Μιχαέλα Γκαβαρδίνα (02:50.42)

50μ. Πεταλούδα
5η θέση Βασιλίκη-Μιχαέλα Γκαβαρδίνα (00:45.70)

100μ. Ύπτιο
8η θέση Άννα-Ανθούλα Λιγνού (01:46.96)

Κορίτσια 9 ετών
50μ. Ελεύθερο
31η θέση Νικολέττα Νέμτσα (00:55.19)

50μ. Ύπτιο
19η θέση Νικολέττα Νέμτσα (00:59.59)

Αγόρια 12 ετών
50μ. Ελεύθερο
3η θέση Θοδωρής Λάμπος (00:32.30)

100μ. Ελεύθερο
14η θέση Παναγιώτης Ξαφάκης (01:27.84)

200μ. Ελεύθερο
11η θέση Παναγιώτης Ξαφάκης (03:00.02)

50μ. Πεταλούδα
5η θέση Παναγιώτης Ξαφάκης (00:41.02)
7η θέση Ηρακλής Νασίμπωβ (00:42.28)

100μ. Ύπτιο
3η θέση Ηρακλής Νασίμπωβ (01:23.04)

200μ. Ύπτιο
3η θέση Ηρακλής Νασίμπωβ (02:59.54)

200μ. Πρόσθιο
2η θέση Θοδωρής Λάμπος (03:07.32)

200μ. Μικτή ατομική
2η θέση Θοδωρής Λάμπος (02:51.95)

Αγόρια 11 ετών
50μ. Ελεύθερο
14η θέση Φίλιππος-Μάριος Κυπριώτης (00:39.18)

100μ. Ελεύθερο
4η θέση Άγγελος Μαχαίρας (01:19.43)
7η θέση Χρήστος-Μάριος Μυτιληναίος (01:24.33)
10η θέση Φίλιππος-Μάριος Κυπριώτης (01:30.48)

50μ. Ελεύθερο
9η θέση Χρήστος-Μάριος Μυτιληναίος (00:49.88)

100μ. Πεταλούδα
8η θέση Χρήστος-Μάριος Μυτιληναίος (01:49.06)

50μ. Ύπτιο
5η θέση Νταβίντ Κότα (00.41.73)
12η θέση Άγγελος Μαχαίρας (00:45.09)
15η θέση Φίλιππος-Μάριος Κυπριώτης (00:48.56)

100μ. Ύπτιο
3η θέση Άγγελος Μαχαίρας (01:35.93)

50μ. Πρόσθιο
5η θέση Νταβίντ Κότα (00:45.67)

100μ. Πρόσθιο
4η θέση Νταβίντ Κότα (01:41.85)

Αγόρια 10 ετών
100μ. Ελεύθερο
4η θέση Παναγιώτης Κουστέρης (01:21.55)
7η θέση Παναγιώτης Κουστέρης (00:50.21)

  • 365
  • 1
  • 328
  • 2
  • 257
  • 0
  • 195
  • 2
  • 396
  • 5
  • 268
  • 1