Άνετη νίκη πέτυχε το Εφηβικό του ΓΣ Περιστερίου επικρατώντας για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΕΣΚΑ της Δάφνης με 84-55, στο κλειστό «Ανδρέας Παπανδρέου».

Οι παίκτες του Κώστα Παπαμάρκου μετρούν πλέον 8 νίκες σε 9 αναμετρήσεις και συνεχίζουν την πορεία τους.

Από τα πρώτα λεπτά οι «κυανοκίτρινοι» κυριάρχησαν (31-19 στο 10’) και δεν άφησαν κανένα περιθώριο αντίδρασης στην ομάδα της Δάφνης με το πρώτο ημίχρονο να ολοκληρώνεται στο +12 (45-33 στο 20’) για τον ΓΣΠ.

Στο δεύτερο ημίχρονο η πίεση στην άμυνα συνεχίστηκε και εκεί «χτίστηκε» μια μεγαλύτερη διαφορά (62-43 στο 30’), που οδήγησε εν τέλει και στη νίκη την ομάδα του Κώστα Παπαμάρκου.

Επόμενος αντίπαλος για το Εφηβικό του ΓΣ Περιστερίου είναι την προσεχή Τρίτη (28/11, 21:30) στο κλειστό του Ζωγράφου ο Ε.Φ.Α.Ο.Ζ, για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος της ΕΣΚΑ.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 31-19, 45-33, 62-43, 84-55.

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Παπαμάρκος): Καράγκουτης 4, Τζιάλλας 4, Πανολιάς 3 (1 τριπ.), Καραθανάσης 5, Πολίτης 8 (2 τριπ.), Παπανικολάου, Μαραγκουδάκης 16 (2 τριπ.), Κουγιουμουντζής 3, Φτιαράς 16 (4 τριπ.), Αλεξάκης 25 (2 τριπ.).