Με πολύ καλή άμυνα το Παιδικό του ΓΣ Περιστερίου επικράτησε εύκολα (62-43) του Άρη Πετρούπολης, για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΕΣΚΑ, στο κλειστό «Ανδρέας Παπανδρέου».

Οι παίκτες της Κατερίνας Δελή με εξαιρετική άμυνα στο πρώτο ημίχρονο έβαλαν τις βάσεις και έφτασαν σε μια άνετη νίκη. Το 20-13 στο πρώτο 10λεπτο, μετατράπηκε σε 34-16 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου με το επιμέρους 14-3 των «κυανοκιτρίνων» στη δεύτερη περίοδο.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του ΓΣ Περιστερίου διατήρησαν μια σημαντική διαφορά (49-26 στο 30’) και «κλείδωσαν» τη νίκη επιστρέφοντας στα θετικά αποτελέσματα μετά την εκτός έδρας ήττα από τον Παναθηναϊκό.

Επόμενος αντίπαλος για το Παιδικό του ΓΣΠ την επόμενη Τρίτη (14/11, 21:00) εκτός έδρας για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΕΣΚΑ η ομάδα των Γλυκών Νερών.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-13, 34-16, 49-26, 62-43.

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Δελή): Σπέντζος 2, Μπουρβάνης 4, Παπαδάτος Ν. 10, Χαϊδεμένος 17 (2 τριπ.), Παπαδογιάννης 8 (2 τριπ.), Κολέτσας, Κοντογιάννης 6, Ράββας, Φυλακτάκης 4, Κωτσόπουλος, Τραχίλης 4, Καπιρέλης 3.