Με εξαιρετική άμυνα στο δεύτερο ημίχρονο το εφηβικό του ΓΣ Περιστερίου επικράτησε (79-65) του Δούκα στο κλειστό «Ανδρέας Παπανδρέου», για την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος της ΕΣΚΑ και έφτασε τις 13 νίκες σε 14 αναμετρήσεις!

Οι παίκτες των Παπαμάρκου-Δελή στο ξεκίνημα της αναμέτρησης βρέθηκαν πίσω στο σκορ (17-23 στο 10’) και έκλεισαν το πρώτο μέρος σε… απόσταση αναπνοής (39-40 στο 20’) από τον αντίπαλο τους.

Όμως, στο δεύτερο μέρος με εντυπωσιακή άμυνα και ένα επιμέρους 23-6 στο τρίτο 10λεπτο «έχτισαν» μια διαφορά 16 πόντων (62-46 στο 30’) που την διατήρησαν ως το τέλος φτάνοντας στη νίκη.

Επόμενος αντίπαλος για το εφηβικό του ΓΣ Περιστερίου είναι την επόμενη Τρίτη (13/12, 21:30) στο κλειστό των Άνω Λιοσίων η ΑΕΚ, για την 15η αγωνιστική του εφηβικού πρωταθλήματος της ΕΣΚΑ.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-23, 39-40, 62-46, 79-65.

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Παπαμάρκος-Δελή): Καράγκουτης, Πανολιάς, Μπέμπελος 11 (1 τριπ.), Ντιπτσής 7 (1 τριπ.), Πολίτης, Λιοσάτος 2, Μαραγκουδάκης 16 (2 τριπ.), Πασχάλης 2, Παγώνης 11 (1 τριπ.), Κολοβός, Καμπερίδης 22, Παλληκαράς 8.