Εύκολη νίκη (74-45) πέτυχε το Παιδικό του ΓΣ Περιστερίου επί του Αγίου Νικολάου Παλλήνης στο κλειστό «Ανδρέας Παπανδρέου», για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΕΣΚΑ.

Οι παίκτες της Κατερίνας Δελή από τα πρώτα λεπτά είχαν τον έλεγχο (21-13 στο 10’) και προοδευτικά διεύρυναν τη διαφορά απέναντι στον αντίπαλο τους.

Οι «κυανοκίτρινοι» πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα με ένα +15 (35-20 στο 20’) με συνέπεια να μετατραπεί σε τυπική διαδικασία το δεύτερο μέρος.

Οι παίκτες του ΓΣ Περιστερίου με «όπλο» την πολύ καλή άμυνα κράτησαν χαμηλά σε παραγωγικότητα τον αντίπαλο τους, καθώς έκλεισαν το τρίτο 10λεπτο στο +18 (52-34 στο 30’) φτάνοντας με άνεση στη νίκη.

Επόμενος αντίπαλος για το Παιδικό του ΓΣ Περιστερίου είναι την προσεχή Τρίτη (12/12, 20:00) το Αιγάλεω στο κλειστό «Ανδρέας Παπανδρέου», για την 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΕΣΚΑ.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-13, 35-20, 52-34, 74-45.

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Δελή): Μαλεσιάδας, Σπέντζος, Μπουρβάνης 2, Παπαδάτος, Χαϊδεμένος 14, Παπαδογιάννης 4, Τζερεμές 3 (1 τριπ.), Κοντογιάννης 16, Φυλακτάκης 2, Ράββας 21, Τραχίλης 1, Καπιρέλης 11 (1 τριπ.).