Την τρίτη νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια πέτυχε το Παιδικό του ΓΣ Περιστερίου που επικράτησε (73-44) του Κολλεγίου Ντέρη εκτός έδρας, για το πρωτάθλημα της ΕΣΚΑ.

Οι παίκτες της Κατερίνας Δελή από το πρώτο 10λεπτο πήραν το προβάδισμα (15-25) και το διεύρυναν στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου «χτίζοντας» μια διαφορά 24 πόντων (21-45 στο 20’).

Η πολύ καλή άμυνα και η καλή επιθετική παρουσία των «κυανοκιτρίνων» διατήρησε μια σημαντική διαφορά ως το τέλος της αναμέτρησης, καθώς ο αντίπαλος δεν μπόρεσε να αντιδράσει.

Επόμενος αντίπαλος του ΓΣ Περιστερίου για την 4η αγωνιστική του παιδικού πρωταθλήματος της ΕΣΚΑ, την ερχόμενη Τρίτη (10/10, 20:00) στο κλειστό «Ανδρέας Παπανδρέου» τα Εκπαιδευτήρια «Ο Πλάτων».

Τα δεκάλεπτα: 15-25, 21-45, 37-60, 44-73.

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Δελή): Σπέντζος 5, Μπουρβάνης, Παπαδάτος 4, Χαϊδεμένος 24 (3 τριπ.), Παπαδογιάννης 4, Τζερεμές 8 (1 τριπ.), Κοντογιάννης 2, Βούκσεβιτς 10 (2 τριπ.), Φυλακτάκης 8, Ράββας, Τραχίλης 2, Καπιρέλης 6.