Άνετη νίκη (79-42) πέτυχε το Παιδικό του ΓΣ Περιστερίου εκτός έδρας επί των Γλυκών Νερών για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος της ΕΣΚΑ. Οι «κυανοκίτρινοι» σημείωσαν την 6η νίκη σε 8 παιχνίδια.

Οι παίκτες της Κατερίνας Δελή από το πρώτο 10λεπτο με έμφαση στην άμυνα πήραν μια σημαντική διαφορά (6-17) που την διεύρυναν στο τέλος του πρώτου μέρους (12-41 στο 20’) μετατρέποντας το δεύτερο ημίχρονο σε τυπική διαδικασία.

Η διαφορά δυναμικότητας των ομάδων ήταν αισθητή και η Κατερίνα Δελή είχε την δυνατότητα να μοιράσει το χρόνο σε όλους τους παίκτες της.

Επόμενος αντίπαλος για το Παιδικό του ΓΣ Περιστερίου είναι την προσεχή Τρίτη (21/11, 20:00) στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΕΣΚΑ το Παγκράτι, στο κλειστό «Ανδρέας Παπανδρέου».

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 6-17, 12-41, 26-62, 42-79.

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Δελή): Σπέντζος 8 (2 τριπ.), Μπουφάνης 4, Παπαδάτος Ν. 8 (2 τριπ.), Χαϊδεμένος 9 (2 τριπ.), Παπαδογιάννης 9 (1 τριπ.), Κολέτσας 2, Κοντογιάννης 6, Ραββάς, Κωτσόπουλος 6, Τραχίλης 3, Καπιρέλης 22 (2 τριπ.).