Με ήττα (15-3) από τον Πανιώνιο στο κολυμβητήριο της «Χωράφας» ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α1 Εθνικής Κατηγορίας, η γυναικεία ομάδα πόλο του ΓΣ Περιστερίου.

Στην 22η αγωνιστική (τελευταία) στο φινάλε της κανονικής περιόδου οι παίκτριες του Βαγγέλη Πάτρα έκαναν μεγάλη προσπάθεια, απέναντι σ’ έναν πολύ δυνατό αντίπαλο.

Έπειτα από αυτό το παιχνίδι ο Πανιώνιος κατέλαβε την 6η θέση στο πρωτάθλημα και ο ΓΣ Περιστερίου την 10η.
Όσον αφορά το παιχνίδι η ομάδα της Νέας Σμύρνης προηγήθηκε με 6-2 στο τέλος του πρώτου μέρους και στη συνέχεια κυριάρχησε πλήρως, καθώς οι «κυανοκίτρινες» σημείωσαν μόλις ένα τέρμα στο δεύτερο ημίχρονο.

Για τους αγώνες μπαράζ η ομάδα του ΓΣ Περιστερίου περιμένει τον αντίπαλο της και θα παλέψει για την παραμονή στην κατηγορία παίζοντας στις 25 Απριλίου εντός έδρας, στις 27 Απριλίου εκτός και αν χρειαστεί και τρίτος αγώνες στις 29 Απριλίου ξανά στο κολυμβητήριο της «Χωράφας».

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 1-4, 1-2, 1-4, 0-5.

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Πάτρας): Ζαφειράκη, Κολιτσοπούλου, Φραγκάκη, Γροζοπούλου, Αποστολίδου, Κωνσταντοπούλου, Λουκοπούλου, Μπερίκου 1, Πέττα 1, Μπεκρή, Κάσσαρη, Γκοτζιά 1, Ελ. Σκαρμούτσου, Παπασηφάκη, Βας.Σκαρμούτσου.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Παπαναστασίου): Μήτσου, Κάσεϊ 1, Ιφιγένεια Μαυρωτά, Μπογκατσένκο 4, Κοτσάφτη 2 , Μαστρόκαλλου, Θωμοπούλου, Ευαγγελία Λούδη 1, Κώτσια 4, Αναστασία Λούδη 2, Δήμητρα Παπαναστασίου 1, Κάτσιου, Λυδία Μαυρωτά, Καραγιάννη, Νούζη.