Παρά την προσπάθεια που κατέβαλλε η γυναικεία ομάδα πόλο του ΓΣ Περιστερίου ηττήθηκε (18-6) από τον Άλιμο στο κολυμβητήριο της Χωράφας, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Α1 Εθνικής Κατηγορίας.

Από την αρχή της αναμέτρησης παρά την «μάχη» που έδωσαν οι παίκτριες του Θοδωρή Ανδρεάκου, δεν μπόρεσαν να μείνουν κοντά στο σκορ, καθώς ο Άλιμος ήταν πολύ δυνατός αντίπαλος και «έχτισε» το 0-4 στο πρώτο 8λεπτο, όπου συνεχίζοντας την πίεση διεύρυνε κι άλλο τη διαφορά (2-8) στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Με τα έξι τέρματα να χωρίζουν τις δυο ομάδες οι φιλοξενούμενες είχαν ξεκάθαρη υπεροχή στο δεύτερο μέρος και έφτασαν στη νίκη.

ΤΑ 8ΛΕΠΤΑ: 0-4, 2-4, 2-4, 2-6.

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Ανδρεάκος): Ζαφειράκη, Μαμόγλου 2, Λαλούση, Γροζοπούλου, Αποστολίδου, Κόλλια, Πετάση 1, Μπερίκου, Πέττα 1, Λασκαρίδου 1, Κάσσαρη, Γκοτζιά 1, Καραγιάννη, Σκαρμούτσου, Λέβι.

ΑΛΙΜΟΣ (Βέργος): Τζούρκα, Μέγκενς 2, Κοβάτσεβιτς 1, Ρακιντζή 1, Μελίνα Καρυπίδου, Χαλδαίου, Ασημάκη 5, Κύρκου, Κούλχαας 3, Μαργαρίτα Μπιτσάκου 1, Ευδοκία Τσιμάρα 1, Κοντογιάννη 1, Αρχοντάκη, Βασιλεία Καρυπίδου 2, Αφροδίτη Μπιτσάκου 1.