Την ήττα (70-46) γνώρισε το εφηβικό του ΓΣ Περιστερίου από τον Παναθηναϊκό στο κλειστό «Π. Γιαννακόπουλος» για την 25η αγωνιστική του πρωταθλήματος της ΕΣΚΑ.

Επόμενος αντίπαλος για τον ΓΣΠ την προσεχή Τρίτη (14/3, 21:30) στο κλειστό «Ανδρέας Παπανδρέου», τα Εκπαιδευτήρια «Ο Πλάτων».

Οι παίκτες των Παπαμάρκου-Δελή ήταν ανταγωνιστικοί στο πρώτο 10λεπτο (18-12), αλλά στη συνέχεια η αστοχία επέτρεψε στον Παναθηναϊκό να ανοίξει το σκορ (34-21 στο 20’) στο τέλος του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, παρά την προσπάθεια που κατέβαλλαν οι παίκτες του ΓΣ Περιστερίου δεν μπόρεσαν να αντιστρέψουν την αγωνιστική εικόνα, η διαφορά μεγάλωσε (54-34 στο 30’) και οι «κυανοκίτρινοι» γνώρισαν την ήττα.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-12, 34-21, 54-34, 70-46.

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Παπαμάρκος-Δελή): Λιοσάτος, Μπέμπελος, Ντιπτσής 6 (1 τριπ.), Μαραγκουδάκης 13, Πασχάλης, Παγώνης 3 (1 τριπ.), Κολοβός 2, Καμπερίδης 20, Παλληκαράς, Αλεξάκης, Σφακιανάκης.