Με άνεση και παίζοντας πολύ καλό μπάσκετ το παιδικό του ΓΣ Περιστερίου επικράτησε (70-41) της Δάφνης Δαφνίου στο εξ αναβολής παιχνίδι της 21ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της ΕΣΚΑ.

Οι «κυανοκίτρινοι» πλέον μετρούν 21 νίκες σε 22 παιχνίδια του πρωταθλήματος, δείχνοντας αν μη τι άλλο ότι έχουν μεγάλες προσδοκίες.

Οι παίκτες των Δελή-Παπαμάρκου, είχαν τον απόλυτο έλεγχο του ρυθμού από το πρώτο 10λεπτο (17-22) και έκλεισαν το πρώτο ημίχρονο με μια σημαντική διαφορά (27-37 στο 20’).

Στο δεύτερο ημίχρονο δέχθηκαν μόλις 8 πόντους στην Τρίτη περίοδο και 6 πόντους στην τέταρτη παίζοντας εξαιρετική άμυνα και έφτασαν σε μια άνετη νίκη με τους Λαμπρόπουλο και Τζιάλλα να είναι οι πρώτοι σκόρερ της ομάδας, έπειτα από μια εμφάνιση, όπου το ομαδικό στοιχείο ήταν κυρίαρχο στο παιχνίδι του ΓΣ Περιστερίου.

Επόμενος αντίπαλος για το παιδικό του ΓΣΠ την προσεχή Τρίτη (21/2, 20:00) στο κλειστό στο Γουδή, ο Ε.Φ.Α.Ο.Ζ. για την 23η αγωνιστική του πρωταθλήματος της ΕΣΚΑ.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-22, 27-37, 35-52, 41-70.

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Δελή-Παπαμάρκος): Καράγκουτης 9 (1 τριπ.), Τζιάλλας 11 (1 τριπ.), Πανολιάς 7 (1 τριπ.), Καραθανάσης 3, Χαϊδεμένος 6, Βουζίκας 5 (1 τριπ.), Φίλιος, Λαμπρόπουλος 15 (1 τριπ.), Καλαμπόγιας 7, Παπανικολάου 2, Βαρδής, Ζαμπούκας 5 (1 τριπ.).