Με πολύ καλή άμυνα το Παιδικό του ΓΣ Περιστερίου πέρασε με άνεση (81-48) από το κλειστό γυμναστήριο «Ολύμπιο» κερδίζοντας τα Εκπαιδευτήρια «Ο Πλάτων», για την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΕΣΚΑ.

Οι παίκτες της Κατερίνας Δελή από την πρώτη περίοδο (9-22 στο 10’) κυριάρχησαν πλήρως και δεν άφησαν κανένα περιθώριο αντίδρασης στον αντίπαλο διευρύνοντας τη διαφορά στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου (20-39 στο 20’).

Στο δεύτερο ημίχρονο το σκηνικό δεν διαφοροποιήθηκε, καθώς υπήρχε σημαντική διαφορά δυναμικότητας μεταξύ των ομάδων γεγονός που αποτυπώθηκε στην τελική διαφορά της επικράτησης του ΓΣΠ.

Επόμενος αντίπαλος για το Παιδικό του ΓΣ Περιστερίου είναι την προσεχή Τρίτη (23/1, 20:00) στο κλειστό «Ανδρέας Παπανδρέου» τα Εκπαιδευτήρια Δούκας, για την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΕΣΚΑ.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 9-22, 20-39, 30-59, 48-81.

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Δελή): Σπέντζος, Μπουρβάνης 13 (3 τριπ.), Μαλεσιάδας 3 (1 τριπ.), Παπαδάτος 2, Χαϊδεμένος 17 (1 τριπ.), Παπαδογιάννης 6 (2 τριπ.), Κοντογιάννης 14, Τζερεμές, Φυλακτάκης 9, Ράββας 8, Τραχίλης 2, Καπιρέλης 3.