Άνετη νίκη πέτυχε το Παιδικό του ΓΣ Περιστερίου επί του Κολλεγίου Ντέρη με 84-42 στο κλειστό «Ανδρέας Παπανδρέου», για την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΕΣΚΑ.

Οι παίκτες της Κατερίνας Δελή κυριάρχησαν από το πρώτο 10λεπτο χωρίς να αφήσουν κανένα περιθώριο αντίδρασης στον αντίπαλο τους.

Οι «κυανοκίτρινοι» από την πρώτη περίοδο ξέφυγαν στο σκορ (25-18 στο 10΄) και στο ημίχρονο διεύρυναν κι άλλο τη διαφορά τους (44-21 στο 20’). Με αυτό τον τρόπο μετέτρεψαν σε τυπική διαδικασία το δεύτερο ημίχρονο φτάνοντας σε μια εύκολη νίκη.

Επόμενος αντίπαλος για το Παιδικό του ΓΣ Περιστερίου είναι την προσεχή Τρίτη (16/1, 20:00) εκτός έδρας τα Εκπαιδευτήρια «Ο Πλάτων», για την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΕΣΚΑ.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 25-18, 44-21, 59-31, 84-42.

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Δελή): Χατζής 5 (1 τριπ.), Μαλαισιάδας 2, Παπαδάτος 5, Παπαδογιάννης 8 (1 τριπ.), Τζερεμές 6, Κολέτσας, Κοντογιάννης 20, Φυλαχτάκης 4, Κωτσόπουλος 2, Τραχίλης 14 (1 τριπ.), Καπιρέλης 10.