Το «4 στα 4» έκανε το Παιδικό του ΓΣ Περιστερίου επικρατώντας με 75-43 των Εκπαιδευτηρίων «Ο Πλάτων» στο κλειστό «Ανδρέας Παπανδρέου» για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΕΣΚΑ.

Οι παίκτες της Κατερίνας Δελή πήραν τον έλεγχο από το πρώτο 10λεπτο (21-10) με πολύ καλή άμυνα και διεύρυναν τη διαφορά τους κλείνοντας τους διαδρόμους προς το καλάθι τους με αποτέλεσμα να μεγαλλώσει η διαφορά με το επιμέρους 13-6 στη δεύτερη περίοδο.

Το 34-16 (στο 20’) στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου έβαλε τις βάσεις για την άνετη επικράτηση, καθώς η απόσταση μεγάλωσε (55-31 στο 30’) με τους «κυανοκίτρινους» να φτάνουν στη νίκη.

Επόμενος αντίπαλος για το Παιδικό του ΓΣ Περιστερίου την προσεχή Τρίτη (17/10, 20:00) είναι ο Δούκας εκτός έδρας για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος της ΕΣΚΑ.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-10, 34-16, 55-31, 75-43.

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Δελή): Σπέντζος 6, Μπουρβάνης 6, Παπαδάτος 2, Χαϊδεμένος 18, Παπαδογιάννης 2, Τζερεμές 14 (1 τριπ.), Κωτσόπουλος, Βούκσεβιτς 7 (1 τριπ.), Φυλακτάκης 9, Ράββας, Τραχίλης 5 (1 τριπ.), Καπιρέλης 6.