Στη 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος της ΕΣΚΑ και την αναμέτρηση με τον Παναθηναϊκό στο κλειστό «Ανδρέας Παπανδρέου» σταμάτησε το αήττητο για το Εφηβικό του ΓΣ Περιστερίου, το οποίο ηττήθηκε (71-61) από τους «πράσινους».

Οι παίκτες των Παπαμάρκου-Δελή έκαναν μεγάλη προσπάθεια στο πρώτο ημίχρονο αλλά ο αντίπαλος ήταν πιο αποτελεσματικός στην επίθεση (24-35 στο 20’).

Στην επανάληψη, με επιμέρους σκορ 27-19 οι «κυανοκίτρινοι» μείωσαν σε… απόσταση βολής (51-54 στο 30’). Όμως, δεν μπόρεσαν να κάνουν την ολική ανατροπή στην τελευταία περίοδο γνωρίζοντας την πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα μετά από 11 σερί νίκες.

Επόμενος αντίπαλος για το εφηβικό του ΓΣ Περιστερίου είναι την επόμενη Τρίτη (29/11, 21:30) τα Εκπαιδευτήρια «Ο Πλάτων» εκτός έδρας για την 13η αγωνιστική του εφηβικού πρωταθλήματος της ΕΣΚΑ.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-19, 24-35, 51-54, 61-71.

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Παπαμάρκος-Δελή): Ντιπτσής 15 (1 τριπ.), Πολίτης, Μαραγκουδάκης 19 (1 τριπ.), Πασχάλης 3 (1 τριπ.), Κολοβός, Καμπερίδης 8, Παλληκαράς 2, Αλεξάκης 7 (1 τριπ.).