Την πρώτη θέση κατέκτησε η ομάδα του ΓΣ Περιστερίου στο Final 4 U15 (Division 2) του τουρνουά «LEGACY» το οποίο διοργανώνεται υπό την αιγίδα του ΓΣ Περιστερίου και φιλοξενήθηκε από την ομάδα του ΑΟ Παλαιού Φαλήρου στο κλειστό γυμναστήριο «Σοφία Μπεφον», το διήμερο 13-14 Μαΐου.

Οι αγώνες των ημιτελικών αλλά και των τελικών ήταν συναρπαστικοί με μεγάλες ανατροπές και τέσσερις ισάξιες ομάδες που διεκδίκησαν τον τίτλο του πρωταθλητή.

Στον ημιτελικό η ομάδα του ΓΣΠ επικράτησε με 57-56 του Παλαιού Φαλήρου και η Δραπετσώνα 45-44 της Πεντέλης. Στον τελικό ο ΓΣ Περιστερίου επικράτησε με 52-51 της Δραπετσώνας, ενώ στον μικρό τελικό το Παλαιό Φάληρο κέρδισε (45-43) την ομάδα της Πεντέλης.

Ο ΓΣΠ συγχαίρει όλες τις ομάδες που συμμετείχαν, τους αθλητές και τους προπονητές. Ακόμη, ευχαριστεί το σωματείο του ΑΟ Παλαιού Φαλήρου για την άψογη φιλοξενία του.