Με απόλυτη αγωνιστική και οργανωτική επιτυχία στέφθηκαν οι Διασυλλογικοί αγώνες «47 χρόνια Περιστέρι – ΙΕ Διασυλλογικοί Αγώνες Κολύμβησης & 19ο Τρόπαιο Γλαύκος «Τσετσέλεια 2018», που συνδιοργανώθηκαν απο τον Γυμναστικό Σύλλογο Περιστερίου και τον Γλαύκο και φιλοξενήθηκαν στο Δημοτικό κολυμβητήριο Χωράφας. Η Προαγωνιστική ομάδα του ΓΣΠ κατέκτησε 4 χρυσά, 3 αργυρά και 3 χάλκινα μετάλλια ενώ η Αγωνιστική ομάδα 7 χρυσά, 13 ασημένια και 12 χάλκινα μετάλλια.
Αναλυτικά τα μετάλλια της Προαγωνιστικής
(Προπονητές : Μαγκλής Μιχάλης, Κλάδη Μαρία) :
1) ΛΑΜΠΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ , 50μ. & 100μ. ΠΡΟΣΘΙΟ ,ΑΓΟΡΙΑ
11 ΕΤΩΝ , ΧΡΥΣΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ , 200μ. ΠΡΟΣΘΙΟ ,
ΑΣΗΜΕΝΙΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ .
2) ΓΚΑΒΑΡΔΙΝΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ-ΜΙΧΑΛΕΑ , 50μ. ΥΠΤΙΟ,
ΚΟΡΙΤΣΙΑ 9 ΕΤΩΝ , ΧΡΥΣΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ .
3) ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΑΝΔΡΟΝΙΚΗ , 50μ. ΠΡΟΣΘΙΟ, ΚΟΡΙΤΣΙΑ 9
ΕΤΩΝ , ΧΡΥΣΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ .
4) ΜΠΕΣΙΟΥ ΜΑΡΙΑ , 100μ.ΕΛΕΥΘΕΡΟ , ΚΟΡΙΤΣΙΑ 10
ΕΤΩΝ , ΑΣΗΜΕΝΙΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ .
5) ΚΟΤΑ ΝΤΑΒΙΝΤ , 100μ. ΥΠΤΙΟ , ΑΓΟΡΙΑ 10 ΕΤΩΝ ,
ΑΣΗΜΕΝΙΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ .
6) ΜΠΕΣΙΟΥ ΔΑΦΝΗ , 200μ. ΕΛΕΥΘΕΡΟ, ΚΟΡΙΤΣΙΑ 10
ΕΤΩΝ , ΧΑΛΚΙΝΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ , 200μ. ΜΙΚΤΗ
ΑΤΟΜΙΚΗ, ΧΑΛΚΙΝΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ .
7) ΣΙΔΕΡΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ, 200μ.ΠΡΟΣΘΙΟ,ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ,
ΧΑΛΚΙΝΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ
4Χ 50 ΜΙΚΤΗ ΟΜΑΔΙΚΗ (ΛΑΜΠΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ
– ΜΠΕΣΙΟΣ ΙΑΣΟΝΑΣ – ΚΟΤΑ ΝΤΑΒΙΝΤ –
ΚΟΥΣΤΕΡΗΣ ΝΟΤΗΣ , ΧΑΛΚΙΝΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ .
Αναλυτικά τα μετάλλια της Αγωνιστικής :
(Προπονητές : Ορφανίδης Γιάννης, Τρίμμης Θωμας)
ΑΝΔΡΩΝ
1) ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ, 50μ. ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ, ΧΡΥΣΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ .
ΕΦΗΒΩΝ
1) ΓΕΝΚΙΑΝΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΟΡΕΣΤΗΣ, 200μ. ΠΡΟΣΘΙΟ & 400μ. ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ , ΧΡΥΣΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ
50μ. ΕΛΕΥΘΕΡΟ & 50μ. ΠΡΟΣΘΙΟ , ΑΣΗΜΕΝΙΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ
100μ. ΕΛΕΥΘΕΡΟ , ΧΑΛΚΙΝΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ
2) ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, 200μ. ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ , ΧΡΥΣΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ
3) ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ, 800μ.ΕΛΕΥΘΕΡΟ , ΑΣΗΜΕΝΙΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ
4) ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ, 100μ. ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ ,ΑΣΗΜΕΝΙΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ
200μ.ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ & 400μ. ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ , ΧΑΛΚΙΝΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ
ΠΑΙΔΩΝ
1) ΜΟΣΧΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ, 100μ.ΥΠΤΙΟ , ΧΑΛΚΙΝΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ
2) ΠΕΤΡΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, 100μ.ΠΡΟΣΘΙΟ , ΧΑΛΚΙΝΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ
ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α
1) ΤΣΑΓΛΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ, 800μ.ΕΛΕΥΘΕΡΟ, ΧΡΥΣΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ
200μ. ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ , ΧΑΛΚΙΝΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ
2)ΒΑΣΙΛΑΤΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ,800μ.ΕΛΕΥΘΕΡΟ , ΑΣΗΜΕΝΙΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ
ΓΥΝΑΙΚΩΝ
1) ΤΣΙΑΝΑΚΑ ΜΑΡΙΑ, 50μ. ΕΛΕΥΘΕΡΟ, ΑΣΗΜΕΝΙΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ
100μ. & 200μ. ΕΛΕΥΘΕΡΟ, ΧΑΛΚΙΝΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ
ΝΕΑΝΙΔΩΝ
1) ΠΑΛΛΑ ΙΩΑΝΝΑ , 50μ. ΥΠΤΙΟ, ΧΡΥΣΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ
2) ΜΑΥΡΟΜΜΑΤΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ , 50μ & 100μ. ΥΠΤΙΟ , ΑΣΗΜΕΝΙΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ
3) ΜΗΧΑΝΙΚΟΥ ΜΑΡΘΑ , 50μ.ΠΡΟΣΘΙΟ ,ΑΣΗΜΕΝΙΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ
4) ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ, 50μ.ΕΛΕΥΘΕΡΟ , ΑΣΗΜΕΝΙΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ
5) ΚΟΝΤΙΝΟΠΟΥΛΟΥ ΛΥΔΙΑ , 50μ.ΕΛΕΥΘΕΡΟ ,ΧΑΛΚΙΝΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ
ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
1) ΣΚΕΜΠΙ ΜΑΡΙΑ, 800μ. & 1.500μ. ΕΛΕΥΘΕΡΟ ,ΑΣΗΜΕΝΙΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ 2) ΠΡΙΤΣΕΠΗ ΕΙΡΗΝΗ, 1.500 μ. , ΕΛΕΥΘΕΡΟ, ΧΑΛΚΙΝΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ
ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α
1) ΠΑΠΠΑ ΙΩΑΝΝΑ , 50μ. & 100μ. ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ , ΧΡΥΣΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ
ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β
1) ΦΙΤΣΑΛΗ ΜΑΡΙΑ – ΑΝΝΑ , 50μ. ΥΠΤΙΟ ,ΑΣΗΜΕΝΙΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ
100μ.ΥΠΤΙΟ , ΧΑΛΚΙΝΟ .
Συγχαρητήρια σε όλους τους κολυμβητές/ κολυμβήτριες και τους προπονητές τους. Ευχαριστούμε θερμά όσους βοήθησαν στην άρτια διοργάνωση των αγώνων.