Σε άνετη επικράτηση οδηγήθηκε το Εφηβικό του ΓΣ Περιστερίου απέναντι στον Παπάγου (103-44) εκτός έδρας, για την 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΕΣΚΑ.

Οι «κυανοκίτρινοι» μετρούν πλέον 17 νίκες και 1 ήττα στο πρωτάθλημα, συνεχίζοντας την πολύ καλή πορεία τους.

Οι παίκτες του Κώστα Παπαμάρκου από τα πρώτα λεπτά έλεγξαν τον ρυθμό με καλή άμυνα (15-24 στο 10’) πήραν το προβάδισμα.

Μάλιστα στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου διεύρυναν τη διαφορά φτάνοντας στο +21 (29-50 στο 20’).

Στο δεύτερο ημίχρονο το σκηνικό δεν διαφοροποιήθηκε, ο ΓΣΠ είχε τον απόλυτο έλεγχο και μεγάλωσε κι άλλο τη διαφορά φτάνοντας σε μια πολύ εύκολη νίκη.

Επόμενος αντίπαλος για το Εφηβικό του ΓΣ Περιστερίου είναι την προσεχή Τρίτη (13/2, 21:30) ο Πανερυθραϊκός στο κλειστό «Ανδρέας Παπανδρέου», για την 19η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΕΣΚΑ.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-24, 29-50, 38-83, 44-103.

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Παπαμάρκος): Καράγκουτης 2, Παπαγεωργίου 10 (2 τριπ.), Τζιάλλας 11, Καραθανάσης 11, Πολίτης 7, Παπανικολάου 15 (1 τριπ.), Μαραγκουδάκης 9 (1 τριπ.), Κουγιουμουντζής 8, Φτιαράς 8 (2 τριπ.), Αλεξάκης 18 (2 τριπ.), Δριτσέλης 4.