Σε άνετη νίκη επί της Δάφνης στο κλειστό «Μιχάλης Μουρούτσος» με 96-49 έφτασε το Εφηβικό του ΓΣ Περιστερίου, στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΕΣΚΑ.

Οι παίκτες του Κώστα Παπαμάρκου πλέον έχουν απολογισμό 19 νίκες και 1 ήττα στο πρωτάθλημα επιβεβαιώνοντας για άλλη μια φορά την εξαιρετική αγωνιστική τους κατάσταση.

Στο πρώτο ημίχρονο οι «κυανοκίτρινοι» βρήκαν μια αντίσταση (31-36 στο 20’) από τον αντίπαλο τους, αλλά στη συνέχεια πάτησαν…. γκάζι και με πολύ καλή άμυνα άνοιξαν το σκορ στο τρίτο 10λεπτο με το επιμέρους 11-31 και πήραν μια διαφορά 25 πόντων (42-67 στο 30’) που τους οδήγησε σε μια εύκολη επικράτηση.

Επόμενος αντίπαλος για το Εφηβικό του ΓΣ Περιστερίου την προσεχή Τρίτη (27/2, 21:30) για την 21η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΕΣΚΑ είναι ο Ε.Φ.Α.Ο.Ζ. στο κλειστό «Ανδρέας Παπανδρέου».

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-24, 31-36, 42-67, 49-96.

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Παπαμάρκος): Καράγκουτης 8, Παπαγεωργίου 5 (1 τριπ.), Τζιάλλας 8 (1 τριπ.), Καραθανάσης 12, Λιοσάτος 8, Πολίτης 8, Μαραγκουδάκης 16 (2 τριπ.), Κουγιουμουντζής 3, Φτιαράς 8 (2 τριπ.), Αλεξάκης 19 (3 τριπ.), Δριτσέλης 1.