Με «όπλο» την καλή άμυνα το Παιδικό του ΓΣ Περιστερίου επικράτησε (73-61) του Αιγάλεω στο κλειστό «Ανδρέας Παπανδρέου», για την 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΕΣΚΑ.

Οι παίκτες της Κατερίνας Δελή, πήραν μια σημαντική διαφορά (25-16 στο 10’) από την πρώτη περίοδο και τη διατήρησαν ως το τέλος του πρώτου ημιχρόνου (45-33 στο 20’).

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι με επιμέρους σκορ 14-19 μείωσαν σε 59-52 (στο 30’) και έφτασαν σε μια άνετη νίκη συνεχίζοντας την καλή πορεία τους στο πρωτάθλημα της ΕΣΚΑ.

Επόμενος αντίπαλος για το Παιδικό του ΓΣ Περιστερίου είναι την προσεχή Τρίτη (19/12, 19:30) στο κλειστό Απόλλωνος, ο ΓΣ Απόλλων Σμύρνης, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 25-16, 45-33, 59-52, 73-61.

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Δελή): Σπέντζος 4 (1 τριπ.), Μπουρβάνης 3, Μαλεσιάδας, Παπαδάτος Ν. 9 (2 τριπ.), Παπαδόγιαννης 10 (2 τριπ.), Τζερεμές 3 (1 τριπ.), Φυλαχτάκης 23 (1 τριπ.), Ράββας 12, Καπιρέλης.