Τη δεύτερη ήττα γνώρισε το Παιδικό του ΓΣ Περιστερίου αυτή τη φορά από τον Παναθηναϊκό με 64-59 στο κλειστό «Παύλος Γιαννακόπουλος», για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΕΣΚΑ.

Οι παίκτες της Κατερίνας Δελή είχαν τον έλεγχο στo ξεκίνημα της αναμέτρησης (17-20 στο 10′), αλλά οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και το ισορρόπησαν (33-32 στο 20’) στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Παναθηναϊκός ανέβασε την πίεση του στην άμυνα και πήρε μια μικρή διαφορά  (52-48 στο 30’), την οποία διατήρησε ως το τέλος του αγώνα φτάνοντας στη νίκη.

Επόμενος αντίπαλος για το Παιδικό του ΓΣ Περιστερίου είναι την επόμενη Τρίτη (7/11, 20:00) ο Άρης Πετρούπολης στο κλειστό «Ανδρέας Παπανδρέου», στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΕΣΚΑ.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-20, 33-32, 52-48, 64-59.

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Δελή): Σπέντζος, Μπουζάνης 4, Παπαδάτος 6 (2 τριπ.), Χαϊδεμένος 22 (1 τριπ.), Παπαδογιάννης 3 (1 τριπ.), Τζερεμές 9, Κοντογιάννης 4, Φυλακτάκης 4, Ράββας 2, Καπιρέλης 5 (1 τριπ.).