Με «όπλο» την πολύ καλή άμυνα το Παιδικό του ΓΣ Περιστερίου επικράτησε (65-59) του Παγκρατίου στο Μετς, για την 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος της ΕΣΚΑ.

Οι παίκτες της Κατερίνας Δελή μετρούν πλέον 18 νίκες και 2 ήττες ως τώρα στο πρωτάθλημα.

Οι «κυανοκίτρινοι» από το πρώτο 10λεπτο είχαν τον πλήρη έλεγχο (7-17 στο 10’) και διατήρησαν την απόσταση τους από τον αντίπαλο (24-32 στο 20’). Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του ΓΣΠ διατήρησαν μια απόσταση ασφαλείας από τον αντίπαλο τους (34-46 στο 30’) και έφτασαν σε μια άνετη επικράτηση.

Την προσεχή Τρίτη (27/2) δεν θα διεξαχθεί το παιχνίδι της 21ης αγωνιστικής και το Παιδικό του ΓΣ Περιστερίου θα έχει ρεπό, καθώς αποσύρθηκε η Νίκη Αμαρουσίου.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 7-17, 24-32, 34-46, 59-65.

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Δελή): Σπέντζος 6 (1 τριπ.), Μπουρβάνης, Κοντογιάννης 6, Χαϊδεμένος 13 (1 τριπ.), Παπαδόγιαννης 5 (1 τριπ.), Τζερεμές 5 (1 τριπ.), Βούκσεβιτς, Φυλαχτάκης 15, Ράββας 2, Κωτσόπουλος, Τραχίλης 3 (1 τριπ.), Καπιρέλης 10.