Παίζοντας πολύ καλό μπάσκετ από την αρχή μέχρι το τέλος του αγώνα το Παιδικό του ΓΣ Περιστερίου επικράτησε (79-50) του Απόλλων Σμύρνης στο κλειστό Απόλλωνος για την 13η αγωνιστική τοτυ πρωταθλήματος ΕΣΚΑ.

Οι παίκτες της Κατερίνας Δελή από το πρώτο 10λεπτο επέβαλλαν τον ρυθμό τους (9-17 στο 10’) και δεν άφησαν περιθώριο αντίδρασης στον αντίπαλο τους διευρύνοντας τη διαφορά στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου (18-37 στο 20’).

Ουσιαστικά στο δεύτερο ημίχρονο οι «κυανοκίτρινοι» έκαναν διαχείριση του αγώνα, καθώς δεν αισθάνθηκαν καμία απειλή από τον αντίπαλο τους, αφού ήταν εμφανής η διαφορά δυναμικότητας και ποιότητας των ομάδων.

Επόμενος αντίπαλος για το Παιδικό του ΓΣ Περιστερίου τη νέα χρονιά είναι το Κολλέγιο Ντέρη (9/1, 20:00) για την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΕΣΚΑ.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 9-17, 18-37, 38-59, 50-79.

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Δελή): Σπέντζος 2, Μπουρβάνης 5 (1 τριπ.), Μαλαισιάδας 2, Παπαδάτος Ν. 11 (3 τριπ.), Χαϊδεμένος 18 (1 τριπ.), Τζερεμές 7 (1 τριπ.), Κολέτσας, Κοντογιάννης 7, Ράββας 9 (1 τριπ.), Κωτσόπουλος 6, Τραχίλης 3 (1 τριπ.), Καπιρέλης 9.