Την ήττα (15-9) γνώρισε η ανδρική ομάδα πόλο του ΓΣ Περιστερίου από το Αννόβερο στο δεύτερο παιχνίδι του Η’ προκριματικού ομίλου του Eurocup που διεξάγεται στο Κότορ του Μαυροβουνίου. Επόμενος αντίπαλος για τους «κυανοκίτρινους» το βράδυ του Σαββάτου (23/9, 21:00) η Ισπανική Τεράσα.

Οι παίκτες του Κώστα Λούδη προσπάθησαν από την αρχή της αναμέτρησης, αλλά οι Γερμανοί «έχτισαν» μια διαφορά (4-2) στο πρώτο 8λεπτο και τη διεύρυναν (9-6) στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Το επιμέρους 4-2 στο τρίτο 10λεπτο διεύρυνε τη διαφορά (13-8) και ουσιαστικά έδωσε τη δυνατότητα στο Αννόβερο να φτάσει στη νίκη, καθώς έπεσε ο ρυθμός στο τελευταίο 8λεπτο και δεν μπόρεσε η ομάδα του ΓΣ Περιστερίου να επιστρέψει απέναντι σ’ έναν πανίσχυρο αντίπαλο.

ΤΑ 8ΛΕΠΤΑ: 4-2, 5-4, 4-2, 2-1.

ΑΝΝΟΒΕΡΟ: Γκοτζ, Μάκαν 1, Σίπερ, Λάνγκγουιτζ, Σουέτζε, Τάκας, Λόζινα 1, Γκάνσεν 2, Τζάσκε 2, Μιλάρντοβιτς 2, Μπένις 3, Μπέσικ 4, Μπένκε.

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ: Αναγνώστου, Άντζιτς 2, Τοράκης, Πρέκας 1, Μπεριστιάνος, Κουκουμάκης, Μπιτσάκος Χρ., Καρούντζος 3, Φώσκολος 2, Χρυσοσπάθης 1, Παπαδημητρίου, Μπιτσάκος Ανδ., Χόλαντ.