Το πάλεψε η ανδρική ομάδα του ΓΣ Περιστερίου απέναντι στον Ολυμπιακό, όπου ηττήθηκε (12-5) στο κολυμβητήριο της «Χωράφας», για την 13η αγωνιστική του Α’ Ομίλου της Α1 Εθνικής Κατηγορίας.

Οι «κυανοκίτρινοι» ήταν άκρως ανταγωνιστικοί στο πρώτο 8λεπτο (2-3), αλλά κιαι στη δεύτερη περίοδο (3-3) ολοκληρώνοντας το πρώτο ημίχρονο με διαφορά ενός τέρματος (5-6).

Στο τρίτο 10λεπτο ο Ολυμπιακός μ’ ένα επιμέρους 0-2 διεύρυνε τη διαφορά και ολοκλήρωσε τον αγώνα με το 0-4 στο τέταρτο 8λεπτο.

Επόμενος αντίπαλος για την ανδρική ομάδα πόλο του ΓΣ Περιστερίου είναι ο Απόλλων Σμύρνης το προσεχές Σάββατο (2/12, 19:00) στο «Σεράφειο» κολυμβητήριο για την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης.

ΤΑ 8ΛΕΠΤΑ: 2-3, 3-3, 0-2, 0-4.

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Λούδης): Αμαγνώστου, Μπιτσάκος Χρ., Παπαδημητρίου, Πρέκας 1, Χρυσοσπάθης 1, Κουκουμάκης, Άντζιτς, Καρούντζος, Φώσκολος 2, Μπεριστιάνος 1, Τοράκης, Μπιτσάκος Ανδρ., Χόλαντ, Μαστρογιαννάκος, Αλευρίδης.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Κόλιανιν): Ζερδεβάς, Λιαντζίρης, Βάμος 1, Γενηδουνιάς 4, Φουντούλης 2, Γούβης, Δερβίσης 1, Μπούσλιε, Αλαφραγκής 1, Δήμου, Νικολαΐδης 1, Παπαναστασίου, Δαμίγος, Γκίλλας 2.