Μεγάλη προσπάθεια κατέβαλλε η γυναικεία ομάδα πόλο του ΓΣ Περιστερίου η οποία ηττήθηκε (7-6) από τον Πανιώνιο στη Νέα Σμύρνη για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 Εθνικής Κατηγορίας.

Οι παίκτες του Θοδωρή Ανδρεάκου ήταν άκρως ανταγωνιστικές και μετά το 3-2 στο πρώτο 8λεπτο, ισορρόπησαν τη δεύτερη περίοδο (επιμέρους σκορ 2-2), όμως ο Πανιώνιος ολοκλήρωσε την τρίτη περίοδο έχοντας μια διαφορά δυο τερμάτων από τον ΓΣΠ.

Τα δυο γκολ από τις Μαμόγλου και Αποστολίδου όμως έφεραν τον αγώνα στα ίσια (6-6) και τις «κυανοκίτρινες» ένα βήμα από την ισοπαλία ενώ απέμεναν τρία λεπτά για τη λήξη της αναμέτρησης. Τελικά το τέρμα της Δήμητρας Παπαναστασίου στα 2 λεπτά και 14 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη έδωσαν τη νίκη στα κορίτσια του Πανιωνίου.

ΤΑ 8ΛΕΠΤΑ: 3-2, 2-2, 1-0, 1-2.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Παπαναστασίου): Ασκεβ, Υφαντή, Γεωργία Καραγιάννη, Πόλιακ, Κοτσάφτη-Απέργη, Μαστρόκαλλου 2, Κελαδίτη, Ευαγγελία Λούδη, Κώτσια 1, Ελένη Πάτερου, Δήμητρα Παπαναστασίου 3, Δουλή 1, Κάτσιου, Μουζή, Ανδρον. Καραγιάννη.

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Ανδρεάκος): Ζαφειράκη, Μαμόγλου 3, Λαλούση, Γροζοπούλου, Αποστολίδου 1, Κόλλια, Πετάση, Μπερίκου, Πέττα, Λασκαρίδου 1, Κάσσαρη, Γκοτζιά, Μαρία Καραγιάννη, Σκαρμούτσου, Λέβι 1.