Το αήττητο διατήρησε ο ΓΣ Περιστερίου στο πρωτάθλημα της Α1 Εθνικής Κατηγορίας Υδατοσφαίρισης, με την πραγματοποίηση της 4ης αγωνιστικής, καθώς πήρε την ισοπαλία (8-8) επί του ΠΑΟΚ στο Ποσειδώνιο Κολυμβητήριο.

Οι πολίστες του Κώστα Λούδη μετά το 3-2 στο πρώτο 8λεπτο, πήραν την κατάσταση στα χέρια τους και με τους Νίκο Γερακούδη και Ιωάννη Αγκόρτσα να σκοράρουν πήραν το προβάδισμα (4-5) στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στο τρίτο 8λεπτο υπήρχε ισορροπία (7-7) σ’ ένα παιχνίδι που είχε δύναμη και ένταση, ενώ από ένα τέρμα πέτυχαν οι δυο ομάδες στο τελευταίο 8λεπτο, γεγονός που έδωσε στην ομάδα του Περιστερίου τον έναν βαθμό της αναμέτρησης, διατηρώντας παράλληλα το αήττητο στο πρωτάθλημα του πόλο κόντρα σ’ έναν ανταγωνιστικό αντίπαλο.

Επόμενο ραντεβού για τους πολίστες του Κώστα Λούδη είναι το επόμενο Σάββατο (31/10) στο Κολυμβητήριο της Χωράφας με αντίπαλο την Γλυφάδα.

Λούδης: «Δείξαμε χαρακτήρα»

Μετά το τέλος του αγώνα με τον ΠΑΟΚ ο προπονητής του Περιστερίου Κώστας Λούδης, δήλωσε: «Ήταν ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι, με πολλές ανατροπές στο σκορ. Κρατάω ότι η ομάδα έδειξε χαρακτήρα στο τέλος και ειδικά τη στιγμή που βρέθηκε με ένα γκολ πίσω. Τα παιδιά πάλεψαν πολύ σκληρά και πίστεψαν ότι μπορούσαμε να πάρουμε το θετικό αποτέλεσμα και τα καταφέραμε».

Τα οκτάλεπτα: 3-2, 1-3, 3-2, 1-1.

ΠΑΟΚ (Θεόδωρος Χατζηθεοδώρου): Σιορδίλης, Σαρησάββας, Ραντόγεβιτς 2, Προσινίκλης Ν. 2, Μαρινάγης, Κεχαλάρης 1, Γιαννόπουλος, Σγουρίδης, Παπάκος 1, Προσινίκλης Π., Ράντονιτς 1, Κουτσαντάς, Μανθογιάννης, Λάλιας, Νικολαϊδης.

Περιστέρι (Κώστας Λούδης): Καραμπέτσος, Παπανικολάου, Λαδάς, Φάρμερ, Γερακούδης 3, Κουκουμάκης, Αγκόρτσας 3, Καρούντζος 1, Μιρόνοφ 1, Κλήμος, Τζώρτζης, Τσαγκάρης, Αϊβαλιώτης, Μπιτσάκος.